Следете нé или притиснете Escape

Овен
21.III - 19.IV

Љубов: Влегувате во помалку интересна љубовна фаза кога сè потешко ќе наоѓате заеднички јазик со личностите од спротивниот пол. Оваа недела дефинитивно нема ништо да лапате.

Работа: Ќе ви се чини дека притисокот на работа од ден на ден е сè поголем, а ќе има и интелектуални надмудрувања. Баталете работа и посветете се на гледање клипови на Јутјуб.

Здравје и совет: Не мешајте политика и алкохол.

Бик
22.IV - 20.V

Љубов: Оние што се во нови врски ќе поминуваат низ мали кризи поради недостаток на витамин П(енис) или В(агина). Оние во стари врски ќе се осеќаат старо, ама барем знаат дека не се сами. Сексот ќе дојде на крајот на неделата, неколку пати, со многу оргазми, а можда и сквртање.

Работа: Ќе има многу, па затоа истурете се на колега со време за секој случај.

Здравје и совет: Не го нервирајте партнерот, лошо е за здравје.

Близнаци
21.V - 20.VI

Љубов: Помеѓу вас и саканата личност секој ден ќе има сè повеќе разменување на идеи, и нема да најдете компромис. Паметни луѓе не веруваат во компромис. Доминирајте или купете си папучи.

Работа: Помали проблеми можат да се јават поради некои работи од минатото. Требаше да го баталите шупакот од клиент со време. Сега скапете.

Здравје и совет: Време е да се избричите, особено ако сте жена.

Рак
21.VI - 22.VII

Љубов: Ако сте уште сами и барате љубов, сте утнале термин. Лето обично е за секс само. Останете пасивни, барем сега за сега. Ако веќе сте суви сто години, на жеково тешко дека нешто ќе плеснете.

Работа: На повидок се деловни патувања, нови учења, откривања на нови сознанија. Јебига, барема ако не ви иде во љубов, нека иде во работа. Се заебавам, и на работа ќе ви биде срање.

Здравје и совет: На повидок е алергиска реакција на бивши.

Лав
22.VII - 23.VIII

Љубов: Многумина конечно ќе успеат да го отворат срцето и тоа буквално. Не чепкајте освен ако не сте хирург. Најмногу може да има грешки во чекори или провокации од другата страна. Секс ќе има, само ако платите.

Работа: Ќе има помали финансиски борби, но на повидок е решение. Префрлете работа кај колегата и заминете на одмор, без да најавите.

Здравје и совет: Купете си плејстејшн. Сте виделе тажен човек со плејка?

Девица
23.VIII - 22.IX

Љубов: Ќе ви стане поинтересно затоа што ќе се движите повеќе меѓу луѓе од спротивниот пол. Пазете се од оргии, мала е Македонијава ќе ве дознаат.

Работа: Во деловните комуникации и контакти избегнувајте отворено покажување на емоции. Никој не сака плачи-пичка.

Здравје и совет: Пијте црвено вино на жешкото. Само така ќе ја најдете вистината.

Вага
23.IX - 20.X

Љубов: Во текот на оваа седмица некои работи во вашиот приватен живот ќе почнат да доаѓаат на свое место. Ви рековме да се прегледате по ергенско/моминските забави. Сега одете објаснете се кај партнерот.

Работа: Шефот ќе ви се дере цела недела. Кажете му дека имате апче против ПМС и пратете го да мастурбира со старо списание. Може и да изгубите работа, ама барем колегите ќе ве почитуваат како човек.

Здравје и совет: Ќе имате гасови. Избегавајте грав во петок.

Шкорпија
23.X - 21.XI

Љубов: Ќе станете помирни и потивки. Партнерот ќе ви бара, а вие ќе сакате да зборувате за емоции. Ќе јадете папуча у фаца. Тоа ќе ве попали и ќе имате многу секс, а потоа ќе плачете, бидејќи хормоните ви пукаат како Џанго кај Тарантино.

Работа: Некои ќе ги мачат финансиите. Некои ќе почнат да дилаат дрога. Пазете се од властите. Сакаат секој профит да го оданочат. Платете си обезбедување, не бидете клошари.

Здравје и совет: Трошете пари, по можност туѓи.

Стрелец
22.XI - 21.XII

Љубов: Ќе дојде до делумно подобрување на вашиот приватен живот, но и понатаму ќе сакате да биде по ваше. Прашајте го партнерот дали сметате дека треба да има компромис. Ако ви рече да, раскинете. Па кој го ебе на крају краева.

Работа: Препознавате дека доаѓа време за борба. Сменете професија и станете професионален боксер. Вреди да изеде ќотек за пари.

Здравје и совет: Бидете она што сте. Носете хеланки на работа, особено ако сте маж.

Јарец
22.XII - 19.I

Љубов: Својата енергија ќе ја вложите во зацврстување на односите со личноста која ја сакате. Бидете романтични и откажете се вашите ставови. Купете му на партнерот хрчак.

Работа: Ќе се замислувате во улога на добродетел. Никому нема да му биде гајле за тоа. Ќе ве третираат сите како идиот. Ќе ви дојде и на вас ред да го чистите кенефот.

Здравје и совет: Прекинете со трава, поскапена е.

Водолија
20.I - 18.II

Љубов: Сега веќе нема да биде толку напорно, ќе можете и без пари да имате секс. За оние кои се сингл, лоши вести. Пак ќе треба да си платите, поштено.

Работа: Ќе почнете со втора работа. Да, барање пари од дома некои го сметаат работа. Успех ќе следува само ако сте упорни. Ако не ви даваат пари, украдете ја колата барем од дома.

Здравје и совет: Бардачето е прелиено, пијте вода само од чешма.

Риби
19.II - 20.III

Љубов: Оваа недела ќе бидет преемотивни. Како и секоја недела. Не, сериозно, кој ви курац бе со емотивноста?!

Работа: Ќе ги импресионирате сите околу себе, па ќе ви тупнат уште толку работа. Нема да има пречки. Нормално дека нема - ко сте глупи, рмбајте!

Здравје и совет: Постојано ќе бидете со луѓе. Начукајте ги со коктели.

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...
Овен
21.III - 19.IV

Љубов: Со глава во ѕид не се оди, а уште помалку со шамар до љубов. Оваа недела ќе бидете склони кон добивање глава од партнерот. Издржете и вратете со шамар.
Работа: Мотивацијата ќе ја дефинира оваа недела за вас. Ако шефот ви сере сфатете го. И вие да сте шеф на инат белосветски ќе му серете постојано.
Здравје и совет: Ишишајте се ќелави, ќе ви помогне со мокрењето.

Бик
22.IV - 20.V

Љубов: Љубовта е насекаде, па затоа барајте ја агресивно. Ако не ви се возврати барајте уште поагресивно, со палка. Sвездите ви се наклонети оваа недела, особено нинџа ѕвездите. Гаѓајте го партнерот со нив!
Работа: Немојте да создавате турбуленции на работа, бидејќи оваа недела може да си поминете ептен во шема на државна администрација. Клатете врата, земајте плата. Ако некој ви ѕвони на телефон не кревајте! Тоа може да доведе до повеќе работа.
Здравје и совет: Можни се еротски сни. Со џуџиња. ОК е, и џуџињата се луѓе. Мали луѓе. Пенис.

Близнаци
21.V - 20.VI

Љубов: Саканата личност ќе ве тера да патувате. Разменете идеи за идеалниот одмор и кажете и' дека ја поддржувате, единствено ако сакана личност плати за одморот. Во спротивно штедете. И на љубов и на пари. Криза е.
Работа: На повидок се патувања, нови учења, откривања на нови сознанија. Парче ќе правите на работа. Ако сте работодавач вработете близнак оваа недела, ама само оваа недела. И отепајте го од работа. Интелектуалците ќе блескаат во својата работа. Нив отпуштете ги.
Здравје и совет: Јадете повеќе брокула. Варена таква, гадна. Ќе ви помогне со здравствените проблеми и со издржливоста на гадна храна!

Рак
21.VI - 22.VII

Љубов: Ќе се заљубите во колега, ама од ист пол. Не се секирајте, ин е сега тоа. Ако се двоумите слушајте го срцето. Ако не го слушате вашето срце, одете на лекар. Нешто дефинитивно не е во ред со вас.
Работа: Некои, сакале - нејќеле, ќе бидат во искушение да и подлегнат на сопствената алчност. Ако. Пари се топ работа. Не работите за без пари. Ако работите за без пари време е да дојдете да ми истоварите еден камион. Частам пиво. Лажам, само ми треба гага аргати.
Здравје и совет: Бидете умерени во сè. Освен во јадење пица. Пица е закон ствар.

Лав
22.VII - 23.VIII

Љубов: Каснете го партнерот кога нема да очекува. Ако рикне, врзете му шамар. Кажете му дека рикањето е само за лавови. Нека не се куропеца!
Работа: Лав сте. Крал на џунглата. Нема што да работите, други нека работат за вас. Ептен ако ве притиснат, глумете болни и рикајте во канцеларија. Ако сте студент, останете студент. Не вреди да работите.
Здравје и совет: Немојте да дозволите ситници да ве извадат од такт. Лутете се на се' живо и диво.

Девица
23.VIII - 22.IX

Љубов: Контактите ќе бидат бројни, но повеќето нема да ги исполнуваат вашите љубовни очекувања. Кој бира - мастурбира. Затоа сте девици. Оваа недела ќе френдзонирате многу луѓе.
Работа: Не сакате да трачарите, ама па не можете да одолеете кога некој ги хејта сељаците. Сите сме луѓе, а луѓето не се совршени. Хејтајте ги заедно. Не работете. Работа е за тие што не знаат да трачарат.
Здравје и совет: Пијте мохито на работа.

Вага
23.IX - 20.X

Љубов: Мажите ќе имаат проблем со ерекцијата. Не е ништо страшно, најверојатно имате закачено нешто непријатно. Ако сте биле чисти, проверете ги партнерите. Нив не може да им се верува. Секогаш носете кондом. По можност и преку глава.
Работа: Плодовите на вашиот напор полека излегуваат на виделина, па затоа почнете да продавате лубеници у маало. Вашата способност за продажба ќе излезе на виделина конечно пред сите во локалната кооперација. Сите ќе сакаат после како вас.
Здравје и совет: Ќе имате проблем со мокрење. Пијте повеќе пиво. На работа!

Шкорпија
23.X - 21.XI

Љубов: Планетите и оваа седмица ви носат најразлични влијанија, а вие ќе треба да ги канализирате. Време е да ги извадите лисиците од плакарот. Изненадете го партнерот со страсен секс. Ако не е спремен да експериментира, експериментирајте самите, со себе.
Работа: Се што ќе фатите неделава ќе биде пропаст епска. Не обесхрабрувајте се. Марфи ќе ви помогне да биде полошо. Може и да не работите. И тоа е опција.
Здравје и совет: Јадете повеќе брза храна, имате фора за холестерол уште малку.

Стрелец
22.XI - 21.XII

Љубов: Добро знаете што сакате, а што не. Со таков став можете да стигнете подалеку одошто сте сега. До секс најдалеку. Поверојатно е дека ќе имате сува недела. Оние со партнери ќе се нервираат бидејќи мислат дека секс во врска е загарантиран. А, не е.
Работа: Во ситуации кога чувствувате зголемен притисок од претпоставените исплачете се. Никој не му прави притисок на човек кој плаче. Така работите ќе ги избегнете непотребните расправии. Немојте да се залажувате дека ве сакаат, тие само сакаат да ве искористат. Сексуално.
Здравје и совет: Бидете реални и пијте Кока Кола. Гага реклама.

Јарец
22.XII - 19.I

Љубов: Ќе чувствувате среќа во срцето поради работи кои ви се драги. Ќе чувствувате и благо пецкање од истите. Не е љубов тоа. Проверете се, холестерол и нервоза е сјебана работа. Бидете отворени, имајте доверба во оние кои ве сакаат и ќе бидете задоволни. Ама сепак проверете се.
Работа: Ќе комуницирате со соработниците околу ситни теми, и ќе ве шинат од заебавање. Понекогаш ќе ви недостасуваат нерви, па бидете паметни и нервирајте ги другите околу вас, бидејќи животот е кучка. Прифатете го тоа како борба и пренесете нервоза.
Здравје и совет: Сериозно, проверете се.

Водолија
20.I - 18.II

Љубов: Малку нешта во овие бурни денови можат да ви ги смират нервите. Одолеете на искушението за брза реакција и купете си куче. Кучето нема да ве нервира. Од секс абер ќе немате, ама наредна недела ќе договориме нешто со ѕвездиве. А може и не.
Работа: Надуеноста на некои луѓе ќе ви оди на нерви, па отерајте ги у курац. Од внатре ќе ве тера нешто да се скарате, па слушајте го гласчето од внатре. Си ја знае тоа работата.
Здравје и совет: Живејте богохулно - вежбајте јога.

Риби
19.II - 20.III

Љубов: Со приказна и неочекувано дружење би можеле да се откриете себеси и да стигнете до важни приватни сознанија за вашата сексуалност. Затоа немојте да потценувате ниту еден разговор, ниту едно незадолжително кафе. Секоја секс приказна почнува со кафе. Па дури и секс со комшии.
Работа: Вработените во услужните дејности веројатно ќе мораат да работат прекувремено. Јебига, продолжен викенд е, ама работодавците не им чуе. Скапете на работа!
Здравје и совет: Ќе фатите хемороиди.

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...