Следете нé или притиснете Escape

Наслов

Шеталиште за плагијатори

2015-01-24
Тоа дека copy-paste копчињата им се омилени на поголемиот дел македонски портали не е ништо ново, нешто за што пример се и извесни Setaliste.com.mk кои во потрага по текст за копирање се прошетаа и до Pixel.mk.

Така, тие дојдоа до генијална идеја да спојат три различни текста посветени на клупскиот рекорд од 15 победи на Атланта на Перо, рекордните 37 поени во една четвртина на Клеј Томпсон и шутот со звукот на сирената за победа на Хјустон на Харден во еден голем НБА текст. 

 

Нормално, сите три уредно и како што е редот ископирани до запирка од Pixel.mk, со бонус фотографии исти како во оригиналниот текст.

 

Копираниот текст:

Оригиналните извори:

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÉ