Следете нé или притиснете Escape

Наслов

Спасете ја реката од троловите

2014-03-16
Кога два актера ќе се спојат во обид да се спаси река од постепена еколошка катастрофа обично резултатот е клише видео за помош. И тоа има тука, ама и еден тон меѓусебно тролање за да биде кул и вирално. Ако веќе не сте заинтересирани да донирате за реката, донирајте тогаш за да им се појачаат лекарствата на Редфорд и Ферел, бидејќи ептен не им е арно.

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÉ