Следете нé или притиснете Escape

Животот на еден жален жиголо

Наслов

Валканиот мотел на фетишот

Среда. Среќен ден. Така викаат барем. Минатата среда не ми беше баш среќна, ама ете, имав шанса за поправен. Повторно хотелска соба, ама овој пат, ич не беше фенси. Мотел скапан, класичен ебарник. На госпожава и’ снемале пари изгледа, нешто не поминал состанокот ко што треба. Мини бар, жими куров. Некое евтино вино имаше на наткасната, од куќата. Јебем ти и куќа и све. Кој знае што бензин од вино беше тоа. Небитно, ми треба да се опуштам, дај шта даш.

Омилената шолја ја немаше веќе, Соња намерно ми ја имаше скршено. Знаеше дека сум сентиментален за такви работи и сакаше да ме повреди колку што е можно повеќе. Џабе. Кур не ме болеше за неа и јасно и’ беше ко ден, ама женско ко женско, ако има дури и мала шанса да воспостави контрола ќе си проба. Не можам да и’ замерам што пробала.

Пак тахикардии. Напади на паника. Де бре да му ебам мајката, секс е, не е испит по диференцијално сметање. Опушти се, кој ти курац. Не ти е првпат. Што е со плавушана што ти го сврти мозокот? Можеби пошто беше доминантна, деловна жена. Или дека си отиде на сред најубавото? Што и да е, што има мене тоа да ме занима бе, ја сум тука работно. Заврши работа, земи пари, не поставувај многу прашања.

Уф, ама е грозно виново. Кај е чкарт, па уште у пластични чаши ко тинејџер пред факинг коперација. Лепота. Уште да се начукам набрзина и да земам да повратам и комплет ќе си го доловам чувството на пропалица. Соња ми пиша смс. Пак ме следела и вечерва, знаела каде сум и се лошело од мене. Не сакала повеќе никогаш да ме види. Супер. Врати ми ги парите и квит сме. Нова порака. Цркни! Веќе прочитано, на западу ништа ново.

Лесно ми беше да сум гомно со неа. Сама си го бараше. Немаше карактер, а се правеше пичка. Се понашаше како да сака врска, а со малку повеќе труд секој можеше да ја има. Беше згодна до болка, ама душевно беше празна ко кафич во Скопје за втори август. Идеална комбинација за тестирање на сите ретардирани теории кои ги имав во главава за манипулација со жени.

Зошто не можев тоа да го правам со другите? Тие што беа многу паметни, а не беа толку згодни, не можев од принцип да ги мавтам пошто ќе ме провалеа лесно и ќе ме прогласеа за олош. Тие што беа згодни, а сепак имаа доза на памет, добро се пазеа и немаше леб од нив. Оние кои комплет ми се свиѓаа, е со нив бев муле. Ме возеа како рикша на погон на камшик.

Силен удар и вратата нагло се отвори. Бизнис плавушата не беше на вратата. Не. Сега таму стоеше некое сосема друго суштество. Погледот и’ беше сосема поинаков. Носеше маска преку очите и долг црн капут. Костенлива перика сега ја криеше русата коса. Влезе брзо и ја затвори вратата зад себе. Го доскрнав грдото вино и и’ пријдов.

„Да не си мрднал, гнидо!“ – ми се вдрекна колку што ја држеше гласот.

„Кој ти курац, жено?!“

„Сус, говедо!“ – рече со заповедителен тон и ме бутна на креветот. „Глас да не си испуштил. Единствен збор кој смееш да го изустиш е моето име!“

„Ај што си скренала за сите пари, ок, ама зошто мислиш дека ти го знам името?“

„Џина!“

„Бреј што си креативна. Сигурно како мала те...“ – пред да можам да ја довршам реченицата добив солиден шамар. Женава беше луда, ама јеби га, тоа и’ беше очигледно фетишот, а ова е услужна дејност. Нема многу сакам нејќам.

Во еден потег го соблече мантилот и на неа светеше само катран црниот латекс корсет. Големите цицки солидно стегнати пукаа и молеа да излезат. Црните проѕирни гаќички веќе беа навлажнети, а погледот ми залута надолу кон хулахопките со чипка. Евтин мотел – за евтин и фетишарски секс. Жената си знаеше што сака.

Ми ја извади маичката и ми рече да не правам ништо, она ќе вози вечерва. Камен ми падна од срцето. И така бев нервозен, вака, нека се замара она колку сака. Почна да ме лиже по вратот и се спушти надолу кон телото. Целиот бев наежен и не ми требаше многу за да ми се дигне. Нежно грицкаше и се спушташе се подолу и подолу. Самата помисла на тоа што следува ме мрдна од умот. Не можев да дочекам. Само што стигна до фармерките, кои ми ги извади со неверојатна брзина и хируршка прецизност, престана.

Не, рече одлучно, ти мене има да ме опслужиш, и се качи нагоре и веќе и’ го гледав стомакот над мојата глава. Ова ми беше можноста да преземам контрола и малку да се опуштам со мануелна работа. И’ ги скинав гаќичките со заби, ја забив устата измеѓу нејзините нозе и со двете раце ја стиснав силно за г’з. Забивајќи го јазикот длабоко во неа стратешки менував темпо во зависност од извиците кои ги испушташе. Решив дека нема да продолжам понатаму додека не сврши бар еднаш вака.

„О, Боже, колку ме палиш!“ – вресна Џина и осети како оргазмот и’ го стресе целото тело.

„Да продолжам?“

„Не, престани.“ – рече таа и стана ладнокрвно, „случајно“ мавајќи ми колено во глава додека се исправуваше и ме газеше со штиклата по раката.

„Каде идеш?“

„По играчки. Фаќај!“ – рече таа и вадејќи лисици од капутот и ми ги фрли в лице. „Тие се за тебе, а ова е за мене,“ и извади минијатурен камшик со реси.

„А сакаш да си играш, а? Оди ваму!“ – реков и станав, решен да и’ вратам за она од пред малку.

Станав за секунда, ја грабнав силно за раце, ја свртев со лице кон ѕидот и и’ ги врзав рацете со лисиците. И ја стиснав едната дланка посилно и го пушти камшикот. Немаше каде да бега. Почнав да ја удирам по г’з со камшичето со едната рака, а со другата и’ ја фатив косата и влегов длабоко и силно во неа. Животинско темпо и знаев дека нема да трае многу долго. Не се ни трудев да дозирам, да биде ориентирано кон неа. Гледав само да си завршам работа. Беше и она блиску, но намерно забрзав, се повлеков, ја фукнав силно со камшикот по г’з и отидов, таков покер фејс до веце веднаш да се измијам.

Останата во бунило почна да вршти да се вратам и да дозавршам работа, но јас комплетно ја игнорирав, се измив и се вратив во собата, си ги најдов алиштата и почнав да се облекувам.

 „Со цел памет планираш да ме оставиш тука, вака,  недоебана?!“ – врисна Џина.

 „Да.“ – и’ вратив мртов ладен.

 „Те молам, врати се и продолжи. Те молам!“

 „Сјебана работа кога не контролираш ти ситуација,  а? Извини, стварно би сакал да ти учинам, ама  времето ни помина, а имам „состанок“ итен. Ми се  јави генералниот.“

 „Сериозен си!? Сериозно овој муабет ми го  правиш!?“

 „Бизнис е ова. Времето истече.“

 „ОК. Поштувам. Извади ми ги лисиците и ќе ти дадам  пари.“

 „Еве ти го капутот, снајди се, извади вака.“

 „Добро, еве ти, сега можеш да ми ги извадиш  лисиците?“

 „Не. Морам да идам, еве ти го клучот на наткасната –  снајди се!“ – и’ вратив луто и доминантно.

 „Наредна среда пак?“ – праша со плашлив глас.

 „Ќе видиме.“ – реков отсечно и излегов низ вратата.  Полн самодоверба запалив кола и отидов во  омилениот бар. Таму, гужва како и секогаш. Се  избуткав низ масата народ и си се заковав на шанк.  Побарав чаша вода за можам да го измијам вкусот на чкартното вино од уста и одма се пребацив на виски. Сакав бурбон бидејќи се осеќав моќно. Фоур Роузиз беше изборот.

Само што почнав да пијам до мене се избаци Билјана. Ме видела кога сум влегол и одма се нацрта до мене со класичните нејзини финти за внимание. Муабетот течеше, течеше и вискито, ама гледаше дека не трзам и почнуваше да се фрустрира. Стана и отиде да флерта со дечкото со кој беше дојдена, ама мене ич не ми чуеше за ништо. Си завршив работа за вечерта и тоа беше тоа. Емоциите беа сведени на нула.

Допив и станав да си одам. Додека излегував низ вратата ја почувствував како ме фаќа за рака. Ми даде поглед кој кажуваше немој да си одиш, барем немој без мене и за момент се замислив. Застанав, ја фатив за рака и ја повлеков кон мене и тргнав кон колата. Како што се пробивавме низ толпата осетив како некоја друга женска ме фаќа за истата рака и како се поздравува со Билјана. Се свртев и целата енергија за секунда ми отиде у курац. Гушнати ги видов Џина и Билјана...

Психотичен Ум

Фото: Миладин Паповиќ

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÈ

[quote][url=https://www.facebook.com/failmkd?fref=ts]Fail.mk[/url][/quote]
[quote][url=https://www.facebook.com/prochitajpovekje]Прочитај повеќе[/url][/quote]