Следете нé или притиснете Escape

Наслов

Сара Мејс со нов етно џез проект

2013-09-13
“Not Connected Selected” и “Trembling” се првите промо песни на Sarah Mace и Error 404 наменски направени за International Cotai Blues and Jazz Competition.
Како што не' информираше Сара, тимот моментално работи со полна пареа за истиот натпревар кој ќе се одвива во Макао. „Ќе потраеме заедно како проект, ориентиран кон Ethno jazz, Electrоnic jazz, Fusion, Acid jazz, Funk.“ - изјави популарната македонска пејачка.
 
 
Error 404 e авторски српски jazz, fusion, ethno, electronic бенд составен од: Владимир Јеленковиќ – пијано и композитор, Андрија Аврамовиќ – бас и Ѓорѓе Хартл – тапани и перкусии. 
 
За музиката на песните (“Not Connected Selected” и “Trembling”) се задолжени Sarah Mace и Владимир Јеленковиќ, текстовите се на Sarah Mace и на Владимир Ристевски, а за продукцијата е одговорен Родољуб Аврамовиќ/ FatCat студио – Ниш, Србија.
 

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÈ

[quote][url=https://www.facebook.com/failmkd?fref=ts]Fail.mk[/url][/quote]
[quote][url=https://www.facebook.com/prochitajpovekje]Прочитај повеќе[/url][/quote]