Следете нé или притиснете Escape

Наслов

Hip Hop Don't Stop во Експо Центар

2014-03-11
По подолго време во нашиот главен град голем HIP HOP & RnB фестивал со одличните SHORTEE BLITZ (UK), OLI DOBOLLI (HR) и домашната поддршка SHORTY P a.k.a. PANCHO & IRIE SCRATCH

Директно од Лондон, речиси 25 години на HIP HOP сцената, бројни настапи со светските звезди Snoop Dogg, Flo Rida, 50 Cent, Jay Z, Estelle, Mariah Carey, Paris Hilton, водител на најдобрата HIP HOP емисија на светски познатото Kiss FM радио и добитник на на U.M.A. 'Best DJ' 2013 / 2012 / 2010 година, со големо задоволство Ви го преставуваме DJ SHORTEE BLITZ.

Најпознатиот хрватски DJ, присутен на балканската сцена повеќе од 15 години и резидент во најдобрите ноќни клубови во Загреб, воедно добитник на Zlatna Koogla - DJ of the year (2005 и 2006) и победникот на Thre3style DJ Champion... OLI DOBOLLI.

Слободно може да се каже најдобриот HIP HOP & RnB артист во Македонија и водителот на емисијата ZipZap Show, DJ SHORTY P a.k.a. PANCHO, кој досега има забележано голем број успеси и настапи како во Македонија така и надвор од нејзините граници.

Олична поддршка од еден од најмладите професионални DJ во Македонија и на Балканот, дел од Sure Shotz Entertainment... IRIE SCRATCH.

Влезниците се во предпродажба во продажните места на http://www.mktickets.mk/ (Југотон ГТЦ 1 кат, Розе Веро 2, Камарад Рамстор, Кафе Круг, Кафе Браво) по специјална цена од 200 денари со подарoк лименка Tonino Lamborghini Energy Drink 

Секоја 100та влезница добива подарок пакет Tonino Lamborghini Energy Drink 

Секоја 1000та влезница добива 20 дневно апсолвентско парување низ Европа од Hisar Travel.

Следува и големо изненадување за припадничките на понежниот пол...

Дами и господа HIP HOP DON'T STOP!!!

Се гледаме на 14 mарт (Петок) во EXPO Center Skopje. (18+)

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÈ

[quote][url=https://www.facebook.com/failmkd?fref=ts]Fail.mk[/url][/quote]
[quote][url=https://www.facebook.com/prochitajpovekje]Прочитај повеќе[/url][/quote]