Следете нé или притиснете Escape

Наслов

Скопје ќе гори со Били Ајдол

2014-06-11
Пред четири години години одржа еден од најдобрите рокенрол концерти што Скопје ги има видено - а сега, Били Ајдол, еден од најкултните музичари на сите времиња повторно ќе нè посети и ќе ја запали атмосферата на 27-ми јуни на Скопско кале.

Ајдол доаѓа во склоп на неговата Greatest Hits турнеја, придружуван од гитаристот Стив Стивенс.

Годинашното издание на „Скопје Гори“ ќе биде отворено од новиот македонски прогресивен бенд Д Протагонист, Темпера кои ќе го промовираат нивниот албум, а вечерта ќе ја затвори легендарниот Ајдол.

 

Извор: http://pixel.mk/zabava/muzika/bili-ajdol-na-skopje-gori | Pixel.mk

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÈ

[quote][url=https://www.facebook.com/failmkd?fref=ts]Fail.mk[/url][/quote]
[quote][url=https://www.facebook.com/prochitajpovekje]Прочитај повеќе[/url][/quote]