Следете нé или притиснете Escape

Наслов

Канада не знае да дискриминира

2014-10-29
По неодамнешните хорор настани во Отава, Канада, група на млади момци решава да направи општествен експеримент за да види како Канаѓаните реагираат на луѓе кои со својот изглед и облека алудираат дека се муслимани, а за кои просечниот, и не толку интелигентен, Американец создава класични стереотипи и настапува со предрасуди. Резултатот вреди да се види во видеото.

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÈ

[quote][url=https://www.facebook.com/failmkd?fref=ts]Fail.mk[/url][/quote]
[quote][url=https://www.facebook.com/prochitajpovekje]Прочитај повеќе[/url][/quote]