Следете нé или притиснете Escape

Наслов

А со вистинските проблеми што правиме?

2013-12-17
Генијално видео кое треба сите да не' замисли за тоа колку се релевантни нашите денешни проблеми и со какви се' проблеми се соочуваат повеќето жители на Хаити.

Филмската екипа отпатувала во Хаити и снимила разновидни локалци кои читаат низа твитови кои произлегоа од хаштагот #FirstWorldProblem како иронично претставување на „проблемите" на денешните млади од развиените земји. Истите поединечни видеа сега се твитаат со истиот хаштаг, но и со апел: Донирајте за да се решат вистинските проблеми.

Психотичен Ум

Писател (во најава), колумнист, преведувач, толкувач, вљубеник во маркетинг, поддржувач на се' што е добро, ловец на #mkfail моменти, боем, трол...

СЛЕДЕТЕ НÈ

[quote][url=https://www.facebook.com/failmkd?fref=ts]Fail.mk[/url][/quote]
[quote][url=https://www.facebook.com/prochitajpovekje]Прочитај повеќе[/url][/quote]